9 найбільш приголомшливих фактів про банки та кредити

27.09.2018

А Ви готові познайомитися з цікавими фактами зі світу фінансів, прямо зараз?

Не варто недооцінювати кредитні організації. Ще з появою перших грошей, з'явилися і перші лихварі-кредитори. Все починалося ще за кілька тисячоліть до Різдва Христового.

А Ви готові познайомитися з цікавими фактами зі світу фінансів, прямо зараз?

Не варто недооцінювати кредитні організації. Ще з появою перших грошей, з'явилися і перші лихварі-кредитори. Все починалося ще за кілька тисячоліть до Різдва Христового.

  • Найперша кредитна організація відкрилася в 1472 році, в Італії. Мала дуже гарну назву - Banca Monte dei Paschi di Siena. Хоча зараз, гігантом за кількістю надійності банків можна назвати Швейцарію, там активно функціонує - 450 комерційних банків.
  • Другий дивовижний факт покаже, що ще в VIII столітті лихварі-кредитори користувалися величезною популярністю. Даний висновок було зроблено після розкопок, котрі проходили на території - Туреччини, Іраку, Єгипту.
  • А ось, третій факт змусить вас замислитись про те, що великі відсотки не така вже й проблема на сьогоднішній день. Ось за часів правління вавилонського царя Хамура, у якості пені були діти. Вони потрапляли в жахливе рабство, лише через борги батьків.
  • Страшно боїтеся боргової ями? Робите все, щоб вона не стала страшним сном, тоді пропонуємо Вашій увазі - факт №4. Історія могутньої Римської імперії каже, що тоді, якщо позичальник не сплачував кошти в термін, кредитор мав повне право посадити людину в боргову яму, а саме, до в'язниці. А далі, якщо позичальника ніхто з друзів не врятує, він мав усі шанси потрапити на ринок у якості живого товару. Ось такі жахливі були часи!
  • Для тих хто знайомий з іпотекою, питання на засипку. Чи знаєте Ви, звідки походить це слово? Цікаво те, що зобов'язано своєю появою слово «іпотека», кредиторам з прекрасної Стародавньої Греції. Напис «hypothe» на дерев'яному плакаті, тоді облетів усі землеволодіння боржників. Це було таке собі sms-повідомлення про те, що якщо людина не виплатить борг вчасно, то його землі успішно перейдуть в користування лихваря-кредитора.
  • До речі, ви знали те, що найбільш затятими боржниками по кредиту, вважалися середньовічні королі. Великі суми вони брали з радістю, але повертати кошти не дуже-то і поспішали. Що вже говорити про повернення боргу з відсотками. Кредитор, який намагався закликати королівську особу до відповідальності, найчастіше ставав банкротом, ну або ще гірше, в прямому сенсі втрачав голову.
  • Вітчизняна історія теж порадувала цікавими фактами. Більше 10-ти років тому, один з найавторитетніших швейцарських банків, виявив не закритий рахунок. Знаєте, на ім'я кого він був? Якщо навіть дуже намагатися вгадати, ніхто, напевно, з першого разу не потрапить в ціль. Там знаходилось ім'я самого - Володимира Ілліча! Правда зберігалося там усього - 13,5 франків.
  • Найдивнішим та одночасно «най-най» забавнішим фактом, можна назвати указ Папи Римського Олександра III, що виданий ще в далекому 1179 році. До відома, він не був скасований і досі. Згідно з ним, всі банкіри були відлучені від церкви за свою бездушність. Їх вважали жорстокими до своїх боржників. У зв'язку з цим, вони не мали права на сповідування, причастя, а також на похорон за звичаями християн.
  • Дивовижні факти світу кредитів просто повсюди. Можна зустріти багато цікавого і незвичайного. Ось наприклад, ви знали, що за статистикою при виборі кредиту жінки більш серйозні, ніж чоловіки. Вони віддають свій голос тим банківським організаціям, які швидко обслуговують, де можна достроково погасити позику та відсутні додаткові комісії, в той час як чоловіки, просто дивляться на те, наскільки банк відомий.

Тож чоловіки та жінки, не варто недооцінювати кредити. Їх історія дуже давня, та цікава. Обирайте тільки швидке, вигідне кредитування з ForzaCredit.

Назад