Як заощадити на достроковому погашенні кредиту

28.09.2018

Дострокове погашення кредиту - популярна послуга в банках і небанківських установах, яка передбачає закриття позики раніше строку, зазначеного в договорі. Однак не завжди вона вигідна клієнту, чому - читайте в статті

Доступність послуги дострокового погашення дозволяє великому колу позичальників користуватися позиками частіше, ніж зазвичай, і без значних переплат. Досвідчені клієнти фінансових установ знають, що чим раніше вони повернуть кредит, тим дешевше він обійдеться. Однак і тут можна потрапити у пастку. Що потрібно знати про дострокове погашення, перш ніж оформлювати позику?

Чим вигідне дострокове погашення позики?

В небанківських організаціях плата за кредит стягується щодня, тому клієнт платить зазвичай тільки за використані дні. І чим раніше до кінцевої дати договору ви повернете кошти, тим істотніше вдасться їх заощадити.

Під час оформлення кредиту важливо поцікавитися у фінансової компанії, чи можливе в ній дострокове погашення, а також з'ясувати:

• з якої дати можна починати погашати кредит;

• чи стягується штраф за дострокове погашення;

• чи є обмеження по сумі щомісячного платежу;

• можливе повне або тільки часткове дострокове погашення кредиту;

• як зміниться графік виплат після дострокового погашення.

Як розрахувати оплату кредиту при достроковому погашенні? 

Оформлюючи позику, варто звернути увагу на схему погашення, адже від неї залежить розмір дострокових платежів.

При класичному варіанті погашення відсотки нараховуються на залишок «тіла», яке виплачується в першу чергу. Відповідно, розмір початкових платежів буде набагато більший, і він поступово знижується. При достроковому погашенні сума процентів скорочується ще більше, адже борг зменшується. Однак перші платежі при такій схемі погашення будуть найвищими.

За ануїтетною схемою загальна сума з відсотками розбивається на рівні платежі, розмір яких не змінюється впродовд усього строку користування кредитом. Але в першу чергу погашаються проценти, а потім тіло. Якщо погашати таку позику достроково, зменшиться лише період кредитування, а реальні витрати знизяться несуттєво.

Таким чином, якщо ви маєте намір погасити позику достроково, заздалегідь вибирайте більш зручний для цього випадку варіант виплат. Навіть якщо процентна ставка за класичною схемою дещо вища, у цьому випадку саме при достроковому погашенні можна заощадити і значно більше, ніж на менших відсотках за іншими схемами.

 

Назад