Все в ваших руках! Чому так важливо прагнути до успіху

07.08.2019

Наскільки успіх впливає на життя індивідума? У нашому суспільстві прийнято вважати, що люди отримують тим більше винагород (фінансових, моральних), чим більше зусиль вони вкладають, чим більше у них талантів або комунікативних навичок. А удачі приписують мало значення, вважаючи, що тільки добре організована чи обдарована людина здатна до успіху. Від чого ж дійсно залежить удача?

 

Нове дослідження причин успіху

Недавнє дослідження італійських психологів виявило протилежну попередніми висновкам закономірність. Існує думка, що 80% багатства в світі належить 20% людей. У результаті експерименту – комп'ютерного моделювання створення багатства – вчені дійшли висновку, що по-справжньому успішні люди стають такими виключно завдяки везінню. Успіх абсолютно не залежить ні від таланту, ні від рівня інтелекту людини.

За допомогою комп'ютерної моделі психологи спостерігали за тим, як різні віртуальні люди прискорено проживали 40 років. За цей час в їхньому житті періодично траплялися вдалі події, які вони могли використовувати для поліпшення свого фінансового становища. Згідно з висновками дослідників – саме завдяки цим щасливим подіям піддослідні і ставали успішними. При цьому моделювання показало, що найбільш успішні агенти ніколи не були талановитими.

Загалом модель демонструє важливість щасливих подій у житті людини і у визначенні індивідуального успіху, повідомляється в результатах дослідження.

Думки психологів

Водночас, як вважають психологи, стан успіху не залежить від будь-яких лише внутрішніх чи зовнішніх чинників. Якщо людина схилиться в сторону тотального зовнішнього «локусу контролю» – вона може перекладати відповідальність за своє життя на інших. Тобто почне розслаблятися і спиратиметься в житті лише на везіння. А коли «удача» такій людині не приносить бажане – вона страждає, журиться і звинувачує все навколо.

Є й інший полюс. Коли людина всю відповідальність за життя переносить тільки на себе. Їй здається, що все залежить лише від її зусиль і наполегливості. А якщо щось не виходить, то винить у всьому себе, відчуваючи тривогу і втому.

Відповідальність і свобода – це дві сторони однієї медалі. Якщо я визнаю відповідальність за своє життя – значить, я автоматично знаходжу свободу щось у ньому міняти і взагалі будувати його, як хочу, вважають експерти.

Які звички, методи і настрої використовують успішні люди для досягнення найвищих результатів?

Відомий підприємець і письменник Джеймс Алтучер за рік проінтерв'ював близько 80 знаменитих підприємців, артистів, письменників та інших успішних людей. Він вивів головні правила їх успіху. Поділимося деякими з них.

Вірте в удачу з розумом

Іноді віра у везіння може творити чудеса. Якщо людина щиро вірить в удачу, то, як показує практика, вона більш відкрита, менш тривожна, виглядає більш впевненою. У цілому оптимістичний настрій допомагає в здійсненні якої-небудь справи.

Але часто бездумна віра у міфічну удачу, яка все принесе на тарілці, – це брехня, яка ні до чого доброго не приведе.

Життя вимірюється тим, що ви робите сьогодні і зараз

Людина досягає успіху десятиліття, роблячи його кожен день, кожну хвилину. Це не означає, що ви сьогодні візьмете і заробите мільйон. Так не вийде. Але коли день за днем ​​докладатимете зусиль, працюватимете над собою або над поставленими завданнями – успіх, визнання не змусять довго чекати.

Взагалі здатність до напору у справі успіху важливіша, ніж здатність фокусуватися у певній сфері. Адже можна просто монотонно день у день ходити на роботу, а можна розвиватися, «тиснути на газ» і кожен раз ставати на вищий рівень свідомості. Принаймні так вважають успішні люди.

Віддавайте, не думаючи, що отримаєте

Якщо ви хочете стати успішним, ставте особисті цілі на другий план. А на перший – виносьте рішення будь-якої проблеми для великої кількості людей. Кожен з успішних і багатих людей в першу чергу прагнув не отримувати щось взамін на зусилля, а віддавати. У підсумку життя винагороджувала їх подвійно.

Виконуйте складні завдання, не фокусуючись на провалах

Тільки внутрішній запал здатний перетворити вас на людину з великої літери. Ті, хто сумніваються і шукають причини, щоб не продовжувати працювати, нехай і над надскладними завданням, часто залишаються в програші. Навпаки, хто не звертає увагу на падіння, а встає, отряхує пил з жакета, поправляє краватку чи капелюшок і йде далі – здатні змінити світ навколо себе.

Важливо не те, яке середовище вас оточує, важливо те, що всередині вас. І тільки тоді оточення навколо вас може змінитися.

Будуйте відносини з людьми

Ніколи людина не домагалася успіху самотужки. Стів Джобс, Рокфеллер, Білл Гейтс – усі успішні люди починали свою кар'єру з правильних зв'язків і знайомств. Лише довіряючи людям і працюючи разом з ними, ви зможете перетворити незначну ідею в грандіозну. Віддача колег і друзів може не прийти відразу. На це знадобиться час. Але коли ви вкладаєтесь у щось, ви розширюєте свої кордони, і ніколи не знаєте, що чекає вас попереду.

В цілому, якщо в певний момент у вас справи підуть не дуже добре, ви завжди можете покластися на надійну фінансову компанію. Кредит до зарплати на Forza24 допоможе за короткий час вирішити тимчасові фінансові труднощі.

А щоб стати щасливою і успішною людиною, частіше намагайтеся вибратися із зони комфорту, оточуйте себе людьми, готовими ризикувати і кинути вам виклик. Пам'ятайте, що удача любить сміливих!

 

 

 

 

Назад