Способи економії на кредитах

05.06.2019

Значних переплат за позикою можна уникнути, якщо знати нюанси кредитування. Існує кілька надійних способів, як заощадити на кредитах в Україні. Давайте дізнаємося про них докладніше.

Перекредитування або рефінансування

Рефінансування – один з найпопулярніших і доступних методів економії не лише на процентах по кредиту, але і на сумах щомісячних платежів. Щоб ним скористатися, клієнт бере нову позику в розмірі існуючого боргу або більше під більш вигідний процент або на більш тривалий строк. Наприклад, якщо ви брали позику під 21% на рік, то новий кредит в іншій фінансовій установі можете обійтися під 18%. Іноді рефінансування можливе в тій самій фінустанові, де ви відкрили першу позику.

Важливо уважно аналізувати умови кредитування в різних банках (розмір ефективної ставки, додаткові комісії, спосіб погашення позики тощо).

Дострокове погашення боргу

Зазвичай в фінансових установах за дострокове погашення можуть потребувати додаткову оплату, але в такому випадку – шукайте інші варіанти. За законодавством України кредитор не може брати з позичальника комісію за дострокове закриття позики. Окрім того, якщо ви повертаєте гроші раніше строку, банк зобов'язаний вам компенсувати вартість страховки при її відкритті в цій фінустанові. Адже при достроковому погашенні страховка буде не потрібна.

Так, у компанії Forza24 при передвчасному поверненні боргу клієнт платить лише за фактичні дні користування позикою. Щоб достроково погасити кредит і повернути кошти за страховку, вам знадобиться:

- подати заяву до страхової служби, з якої укладали договір;

- подати документи: паспорт, копію угоди про оформлення позики (якщо є), довідку з банку про дострокове погашення.

Реструктуризація

Один із способів економії на кредитах – реструктуризація боргу. Вона має на увазі зміну вагомих умов кредитного договору і знижує фінансове навантаження на клієнта. Її пропонують позичальникам у різних ситуаціях:

- при настанні життєвих обставин, які роблять неможливим повернення кредиту (смерть одного з членів сім'ї, розлучення, звільнення з роботи; навпаки, народження дитини також є причиною перегляду умов кредитування);

- при рості інфляції в країні (особливо це актуально для валютних і довгострокових позик, коли економічна ситуація вимагає корегування розміру переплати);

- проблемним клієнтам при тривалому простроченні.

Найпопулярнішими методами реструктуризації є:

• пролонгація періоду;

• зменшення процентної ставки;

• кредитні канікули.

У випадку з валютними позиками ви можете попросити у банку конвертацію розміру заборгованості відповідно до курсу гривні на момент укладання угоди.

Мікропозика на добу

Кредитна лінія в банку має свій пільговий період, впродовж якого необхідно вносити обов'язковий платіж, щоб уникнути нарахування пені. Оформлення кредиту в мікрофінансовій організації – оптимальне рішення для тих, кому потрібно погасити позику в банку, а грошей у потрібний момент немає. Взявши кредит онлайн на декілька днів, ви зможете внести плановий платіж за вашим кредитом і в той самий день знову зняти цю суму і погасити мікрокредит. Це дозволить вам залишитися в пільговому періоді, сплативши лише денну процентну ставку МФО.

Назад