Як уникнути відмови в кредиті

13.05.2019

Лякаєтеся, що вам відмовлять у видачі мікрокредиту? Навіщо ризикувати – краще дізнатися про все заздалегідь. Про що варто пам'ятати, перш ніж взяти позику у фінансовій організації?

Коректність особистої інформації

При першому зверненні до фінансової компанії позичальникові необхідно зареєструватися, тобто залишити про себе дані, на підставі яких кредитор прийме рішення щодо видачі коштів. Часто новачки нехтують відомостями в анкеті, і вводять їх «навмання» або неуважно. Але це поширена помилка, яка може привести до відхилення заявки на кредит.

Якщо ви хочете, щоб ваша кредитна заявка отримала схвалення, обов'язково вносіть інформацію правильно. Це стосується як паспортних даних, так і інших – наприклад, працевлаштування, місця проживання, номера телефону, email, реквізитів банківської картки. Компанії можуть звіряти отримані дані із завантаженими позичальником скан-копіями, але не завжди якість фото дозволяє це зробити. Певні сервіси зовсім не просять скани документів. Тому цю інформацію краще уважно перевіряти перед відправкою.

Кредитна історія – важливий критерій скорингу

Щоб не допустити видачу позики недобросовісним позичальникам або шахраям, банки і мікрофінансові організації перевіряють кредитні історії клієнтів (КІ). В історії міститься досвід кредитування людини, включаючи дрібні порушення і прострочення. КІ лежить в основі скорингу – системи, яка аналізує кредитні заявки на основі різних даних (з КІ, анкети, інших джерел).

Кредитна історія може бути: позитивною, негативною або відсутня взагалі. Однак негативна КІ не завжди є головною причиною відмови в грошах. Декотрі організації видають кредити клієнтам і з поганою КІ, якщо у тих висока платоспроможність. Навпаки, навіть при ідеальній КІ, але маленьких доходи (якщо цей критерій для банку суттєвий) отримати позику може бути проблематично.

Якщо ж КІ немає, фінустанова приймає рішення виходячи з інших відомостей про клієнта.

Точність і обсяг даних у анкеті

Як ви вважаєте, яку ще інформацію про клієнта банки або МФО беруть до уваги? Вік? Працевлаштування? Або може бути, сімейний статус: у заміжніх і одружених, вважаєте, шансів більше? А якщо у них п'ятеро дітей, тоді як?

Насправді скорингова система у кожної фінансової установи своя. Але є загальні критерії «надійності» позичальників, на підставі яких така система приймає рішення (виняток становлять лише компанії, де заявки обробляються вручну). Ось чотири головні показники кредитоспроможності клієнта:

• Офіційне/неофіційне працевлаштування.

• Розмір щомісячного окладу. В першу чергу банк опирається на довідку про доходи позичальника за останні 6 місяців, але часто таку довідку не вимагають. Тоді інформацію про доходи можуть отримувати з неформальних джерел, за необхідності.

• Вік позичальника. У банках як правило не видають кредит особам, молодше 21 років.

• Соціальний статус. Хто ви – підприємець, учитель, студент або фрілансер без стабільного заробітку? У кожному разі «система» зреагує по-різному (в залежності від налаштувань важливості критеріїв).

• Загальний стаж роботи. Чим він вищий, тим більше шансів отримати від кредитора потрібну суму.

• Сімейний стан. Багато банків дійсно звертають увагу на цей пункт, віддаючи перевагу саме офіційно одруженим чи заміжнім позичальникам. Але якщо у клієнта все добре з іншими факторами, навряд чи йому відмовлять у грошах через відсутність штампу в паспорті.

Що потрібно зробити для отримання кредиту в МФО

Якщо ви маєте намір оформити мікрокредит у небанківської компанії без візитів до відділень, черг і паперової метушні, варто:

- перевірити свою кредитну історію на наявність прогалин (часто буває, що позичальник не підозрює, що його історія вже зіпсована незначними простроченням);

- закрити діючі кредити в інших фінансових компаніях (велика ймовірність відмови);

- впевнитися у правильності введених даних в анкету;

- залишити в формі реєстрації кілька контактних або довірених осіб, з якими можна буде зв'язатися у разі заборгованості. Якщо для вас критично отримання певної суми, контакти своїх близьких родичів тільки зіграють на користь (зрозуміло, краще про це їх попередити заздалегідь).

У всьому іншому – справа за малим. Отримати кредит у фінансовій компанії Forza24 нескладно. Якщо ви працевлаштований громадянин України, вам більше 18 років, не маєте серйозних прострочень і відкритих позик в інших компаніях – тоді сміливо подавайте заявку на сайті https://forza24.com.ua/. Краще вирішити проблему зараз, ніж відкладати її в невизначене майбутнє.

 

Назад