Що робити, якщо ви потрапили в прострочення по кредиту?

24.04.2019

Через низький рівень життя населення в Україні спостерігається постійне зростання проблемних кредитів у банківській сфері. Чимале число заборгованостей за позиками зустрічається і в мікрофінансових організаціях.

Більшість банків та фінансових компаній діють у рамках законодавства – стягують штрафи або віддають борги спеціальним колекторським чи факторинговим службам. Але щоб уникнути неприємностей, краще заздалегідь передбачити всі можливі ризики невиплати кредиту.

Як не порушувати строки оплати позики і що робити, якщо прострочення таки сталася?

Чим загрожує прострочення для клієнта банку?

Як бути із простроченням в банку, залежить від конкретної установи. На першому етапі боржнику відправляються повідомлення про існуючу заборгованість в авторежимі. Відразу до колекторів справа за позикою передається лише в 12-15% випадків. До цього числа входять кредити осіб з поганою кредитною історією. Потім банк починає судові тяжби. Швидше за все, в суді справа буде виграна останнім. Але і це не дає гарантій, що боржник негайно сплатить свій борг. У кращому випадку його вдається  стягнути частково.

Як бути з простроченням по кредитній карті?

До позичальника можуть застосувати штрафні санкції. При тривалому простроченні позики (більше трьох місяців) позичальник потрапляє до чорного списку фінансових організацій. Його грошовий рахунок і кредитні кошти як правило блокуються. У більшості випадків навіть після повної оплати заборгованості знову стати клієнтом вибраної фінустанови може бути недоступно.

Прострочення в МФО: що робити?

У кожній організації нараховується свій процент за невиплачений вчасно кредит. Штрафні санкції багато в чому залежать від виданої суми і умов договору. А якщо позика оформлена на акційних умовах, то до суми неустойки можуть нарахувати знижені по акції проценти. Що робити, якщо ви прострочили борг у МФО? Клієнтові доведеться заплатити пеню і втратити раніше зекономлені кошти за кредитом.

Однак дуже часто фінансові компанії йдуть назустріч своїм клієнтам, а саме:

- якщо позичальнику затримали зарплату, і він надав документ про фінансову проблему;

- якщо виникли непередбачені витрати (лікування, весілля, народження дитини тощо).

У зв'язку з цим фінансова організація може запропонувати реструктуризацію боргу, тобто розбити заборгованість на частини і назначити новий графік платежів (наприклад, кожні 3 або 7 днів). У компанії Forzacredit клієнт може за належних обставин уникнути підвищених відсотків чи штрафів і погашати борг на більш лояльних умовах.

Прострочення онлайн-кредиту: шляхи вирішення

Будь-яку фінансову проблему можна і потрібно вирішувати. Є декілька способів вийти з ситуації, що склалася:

• оплата частини боргу. Якщо у клієнта немає повної суми для оплати позики, але є, наприклад, половина – частину боргу можна закрити. Система в автоматичному режимі перерахує борг. Процентна ставка, що нараховується на кожен день, знизиться приблизно в 2 рази.

• кредитні канікули. Багато установ пропонують клієнтам на певний час призупинити виплату кредиту. В основному це стосується довгострокових іпеточних або автокредитів, де строки кредитування занадто великі і можна дозволити позичальникові заморозити платежі. Але по закінченню «канікул» до погашення залишку таки доведеться повернутися.

• перекредитування. Якщо у вашій компанії умови кредитування вам не підходять, а в інших є більш вигідні, можете перекредитуватися в іншому місці, оплачуючи за допомогою нової позики існуючу.

• реструктуризація. Звертаючись безпосередньо до кредитора, клієнт може отримати спеціальні умови оплати позики. У певних випадках кредитор може піти на зменшення процентної ставки.

Таким чином, щоб не потрапити в неприємні ситуації в разі прострочення, краще, по-перше, намагатися його не допускати, а по-друге, попередньо вивчати умови щодо заборгованості в обраних фінансових установах. Адже підготовлений – значить, озброєний!

Назад