Як оформити кредит онлайн і не стати жертвою шахраїв

21.03.2019

Весь світ активно робить покупки через інтернет. Та якщо вам раптом не вистачило грошей на бажану річ, ви можете швидко позичити відсутню суму, оформивши кредит на картку онлайн.

Здавалося б, все просто і зручно: не потрібно нікуди їздити, стояти в чергах, збирати купу довідок і документів, спілкуватися з менеджером у банку в процесі оформлення позики. Але у цього простого та технологічного способу отримання коштів криється певна небезпека. Адже людина залишає свої персональні дані в інтернеті, якими можуть скористатися технічно обізнані шахраї.

Як же правильно скористатися зручною послугою онлайн-кредитування і не стати при цьому жертвою зловмисників?

Схеми шахрайства в інтернеті

Метою розповсюджених махінацій у Мережі є крадіжка:

а) даних паспорта та ідентифікаційного коду;

б) реквізитів банківських карток користувачів.

У першому випадку за вашим документам можуть оформити фейкову позику (навіть за ксерокопією можливо отримати кредит готівкою). Тому завжди на копії пишіть своєю рукою, для кого вона видана і для яких цілей.

У другому варіанті, якщо якимось шляхом шахраєві вдалося роздобути дані вашої картки (ПІБ, номер, CVV2-код), він легко може знімати з неї кошти, навіть не знаючи ваш пароль.

Отримати інформацію з банківських карток аферисти можуть кількома способами:

• дублювання сайтів інтернет-магазинів, в якому користувач («жертва») проводить оплату неіснуючих товарів на рахунок аферистів.

• фішинг – створення сайту-клона відомого банку, платіжного сервісу, фінансової компанії або торгового майданчика. Користувач, нічого не підозрюючи, передає зловмисникам свої дані і доступи до особистих карток.

• дані вашої картки «випадково» потрапили у відкритий доступ. Аферисту досить знати 16-значний номер картки та CVV-код для здійснення покупок в інтернеті або зняття готівки з вашої картки. Найчастіше шахраї працюють разом з підкупними особами в банках, посередниками в інтернет-магазинах чи на сторінках у соцмережах.

Телефонні дзвінки і SMS (смішинг)

Найпоширеніший спосіб заволодіння чужими даними – дзвінок «співробітника служби безпеки банку» з проханням виконати певні дії. Наприклад, людину просять назвати слово-пароль на вхід в особистий кабінет інтернет-банкінгу, свою дату народження або CVV-код банківської картки, нібито з метою вберегти вас від шахрайства. Та насправді все може бути з точністю до навпаки –вас атакують самі аферисти.

Інший спосіб – клієнт фінансової установи отримує SMS-повідомлення із «банку» з проханням перейти за посиланням і зробити певну дію (підписатися на розсилку, взяти участь у розіграші, захистити свій кабінет від кібер-атак тощо).

Як відрізнити сайт хорошої компанії від неіснуючої?

Щоб зрозуміти, варто довіряти фінансовій компанії чи ні, необхідно звертати увагу на такі моменти:

- перевіряйте в пошуковому рядку протокол з'єднання https. Він повинен бути безпечним (позначатися зеленим кольором) для гарантії захисту наданих вами даних. Також домен повинен знаходитися в зоні ua, що підтверджує наявність торгової марки.

- на сайті повинна розміщуватися не лише юридична, а і фізична адреса компанії. Бажано визначити її існування за допомогою онлайн-карти.

- перевірте наявність юридичних документів, а саме – ліцензію Нацкомфінпослуг на ведення фінансової діяльності, інші реєстраційні папери та ПІБ засновників.

- правила оформлення кредиту і договір. Неоднозначні  та незрозумілі умови аферисти можуть обходити як завгодно. Обов'язково звіряйте рекламну інформацію із умовами в кредитному договорі.

- міський номер і/або безкоштовний короткий номер на 0-800. Мобільні номери відстежити досить складно, але якщо вони взагалі відсутні – це явна ознака шахрайства.

Куди звертатися, якщо терміново потрібні гроші?

Насправді, якщо грамотно й уважно підійти до ситуації, брати гроші в кредит не складе проблем. Компанія Forza24 працює в цій сфері порівняно недавно та вже завоювала довіру своїх клієнтів. Онлайн-сервіс, за допомогою якого можна взяти швидку позику на картку в Україні, працює абсолютно прозоро і зрозуміло. Жодних додаткових плат за консультацію, оформлення заявки і перерахування коштів в ньому немає. Сайт компанії відповідає всім необхідним критеріям, надаючи максимум даних, щоб ви могли переконатися в чесності її роботи.

Назад