Як планувати бюджет молодим батькам з народженням дитини

04.02.2019

Народження дитини – це і радісна, і досить відповідальна подія в житті подружжя. І вона вимагає обов’язкового перегляду витрат у сімейному бюджеті. Адже розходи на малюка і вихід мами в декретну відпустку скорочують доходи сім'ї. Однак якщо дотримуватись правил фінансового планування і раціонально витрачати гроші на дитину, можна навіть не відмовляти собі в невеликих радощах.

Як же спланувати бюджет молодій сім'ї, щоб період декрету не затьмарювався грошовими негараздами і батькам не довелося скорочувати основні статті витрат?

Планування доходів і витрат

Ведення сімейного бюджету можна порівняти з принципами бухгалтерії на підприємстві. Насправді все просто: ваші витрати не повинні перевищувати доходи. Визначте впродовж місяця, скільки в середньому ви витрачаєте на життя. Потім виділіть певну суму на основні статті витрат, на яких економити не можна. Як правило це обов'язкові платежі (кредити, комунальні послуги, транспорт, харчування, речі першої необхідності). А решту грошей розподіліть між іншими статтями – непередбачені витрати (по здоров'ю, наприклад), не-першочергові покупки (одяг, побутові речі), відпочинок, розваги.

Якщо ви помічаєте, що коштів все одно не вистачає, зменшіть не надто важливі витрати (кафе, кінотеатри). Раціональніше буде замість кількох походів у магазини зробити один і закупити продукти оптом.

Формування фінансового резерву

Щоб проблем із грошима було якомога менше, слід подбати про фінансовий резерв до народження малюка, а краще до його планування. Тобто сформувати подушку безпеки. Один з варіантів створення грошового фонду – це відкриття депозиту на картку з можливістю поповнення. Щомісяця відкладаючи певну суму, ви ще й заробляєте на процентах. Так, за рік може накопичитися непогана сума.

Як скоротити витрати на дитину

Оптимізувати витрати можна наступним чином. Є три основні статті розходів на дитину: харчування, здоров'я, одяг. Непідготовлені мами часто у вирі емоцій і ще діючих гормонів купують своєму чаду все і без розбору (особливо, якщо у жінки перша дитина). Але насправді можна обійтися без новомодних предметів і добре заощадити.

Харчування дитини в перший рік життя повинно бути збалансованим, і багато мам відмовляються від грудного згодовування, вважаючи за краще давати малюку дитячі молочні суміші. По-перше, не завжди така відмова доречна, по-друге, вартість якісного дитячого харчування теж немала.

Також не потрібно зловживати памперсами, а краще намагатися одягати їх малюкові лише в нічний час.

Не зовсім доречно купувати дорогі молоковідсмоктувачі, стерилізатори пляшок та інші непотрібні пристосування. Думка досвідчених мам підказує, що простіше і краще для здоров'я малюка користуватися перевіреними способами.

Одяг для дитини вигідно купувати в інтернеті на сайтах продажу дитячих б/в речей (olx.ua, 4kids.com.ua, shafa.ua, kidstaff.com.ua). Там часто віддають абсолютно нові речі за невеликою ціною. Манежі, ходунки та деякі іграшки можуть гальмувати природний розвиток малюка.

Зрозуміло, з появою в будинку нового маленького жителя економити потрібно обережно, щоб не нашкодити його здоровому і природному розвитку. Тому якщо ваші доходи нижчі за середні, і вам постійно не вистачає коштів, краще подумати про додатковий заробіток. Навіть мамі в декреті час від часу під силу займатися якоюсь справою.

Так, вдома можна організувати міні-пекарню (пекти торти або інші солодощі на замовлення завжди вважалося прибутковою справою); малювати картини; робити хороші фотографії та продавати їх на фотостоках; писати тексти для компаній (копірайтинг, рерайтинг); займатися хенд-мейдом; завести особистий блог.

 

Ну а якщо вам терміново знадобиться фінансова допомога на непередбачені витрати, ви завжди можете звернутися до перевіреної мікрофінансової компанії – наприклад, Forza24. Тут оперативно і цілодобово можливо отримати кредит на картук без візитів в офіс і марнування часу.

Назад