7 причин замовити банківську картку дитині

03.12.2018

Кілька років тому європейський стартап Current розробив унікальний продукт – банківську картку для дітей. Ідея була реалізована на платіжній картці Visa: дорослий замовити її і дозволити дитині робити покупки. Незабаром до проекту підключили і картки платіжної системи Mastercard. 

Дитячі картки стали справжньою знахідкою для батьків. Відстежувати транзакції школяра можна за допомогою мобільного додатку, який дорослий встановлює на свій телефон. Такий банківський продукт допомагає дитині не лише розплачуватися за товари з дозволу батьків. У перспективі особиста картка привчить її до фінансової дисципліни та до управління власними грошима.

Розглянемо детальніше плюси банківської картки для школярів.

1. Зручність

Відправляючи дитину в школу, батьки дають їм паперові гроші на обід у шкільній їдальні, на перекуси або на дорогу в обидва боки. Тримати гроші в гаманці не завжди зручно – дитина може їх загубити або неправильно розрахуватися ними в касі. Готівкові гроші, до того ж – джерело бактерій. Напроти, банківська картка більш зручний і безпечний платіжний інструмент, якщо користуватися ним правильно.

2. Контроль за витратами

Батьки неповнолітніх дітей знають, як складно стежити за їх витратами. Навіть якщо крім шкільної їдальні дівати гроші нікуди, це не означає, що дитина не знайде їм притулок в іншому місці. Більшість покупок здійснюються по дорозі додому. А ось із платіжною карткою дорослі матимуть можливість контролювати покупки свого чада і встановлювати на платежі щоденний або щотижневий ліміт. Робиться це за допомогою додатка, який відстежує витрати за картками.

3. Допомога на відстані

Якщо дитина вже освоїла, як користуватися банківською карткою, їй можна довірити безготівкові гроші, наприклад, в поїздку до табору чи за кордон. Картка виручить, якщо у школяра виникнуть непередбачені витрати, а грошей в той момент не виявиться. Ви можете перекинути на неї кошти й уберегти чадо від проблем. Найкращий варіант – покласти на картку основну суму, а готівку дати лише на кишенькові витрати. Так, дитина буде застрахована від крадіжки або втрати всіх грошей. Звісно, якщо картка залишиться при ній.

4. Фінансова грамотність

Діти дуже легко навчаються користуватися банківською картою. Вони швидше за дорослих знаються на терміналах та банкоматах, долають входи в особистий кабінет і знімають готівку. Звичайно, на перших порах без допомоги батьків не обійтися. Але потім можете сміливо давати дитині картку. Більше дій, ніж ви дозволите, вона не вчинить. Окрім того, навчання безготівковим платежам сприяє розвитку технічних навичок.

5. Відповідальність за витрати

Якщо у дитини є платіжна або кредитна картка, і ви її регулярно поповнюєте на певну суму, рано чи пізно доведеться вчитися розподіляти свої ресурси. Це допоможе в майбутньому бережливо ставитися до особистих фінансів і знати ціну грошам. Так, діти можуть накопичити собі на якусь важливу покупку чи розвагу в межах встановленого батьками ліміту. Погодьтеся, вміння економити і акуратно поводитися з коштами – це необхідні якості в дорослому житті.

6. Особиста картка – це модно

На перший погляд здається дивним, що гроші можуть мати естетичний вигляд. Ми звикли до паперових купюр із зображеннями президентів чи історичних діячів. Але маленьким користувачам ці зовнішні атрибути не зовсім зрозумілі. А ось яскраве зображення з улюбленим героєм чи тваринами дитині сподобається більше. Звичайно, доведеться пояснити школяреві, що картка все ж не іграшка, а платіжний інструмент.

7. Вигідне обслуговування

Ну і найважливіше питання для батьків – скільки коштує дитяча картка. Найчастіше банки не беруть комісій за її обслуговування. Картка оформлюється на дитину і прив'язується до банківського рахунку одного з батьків (для дітей до 14 років) або до його власного рахунку (для дітей старшого віку). Також декотрі фінустанови пропонують сash back до 5-10% з покупок у певних кафе чи торгових точках.

Які банки в Україні пропонують картrи для дітей?

Перший банк, який в Україні запустив кредитування підлітків, став ПриватБанк. Він відкрив картку Юніора, під яку було створено проект ЮніорБанк – спеціальна освітня програма з фінансової грамотності школярів. Також подібні продукти пропонують: банк ВТБ, «Кредит Дніпро», Ерстебанк, Альфа-банк.

 

 

 

 

 

 

 

Назад