Як перевірити достовірність МФО?

23.11.2018

Отримати гроші під проценти можна не тільки в банку, але і у небанківській кредитній компанії. Якщо з першим варіантом люди знайомі, то з другим виникають труднощі. Недовіра громадян в основному стосується правового поля, в якому працюють небанківські організації. Але варто зауважити, що діяльність всіх установ, які надають експрес-позики, суворо контролюється державою. І якби такого контролю не існувало, не було б самих компаній і, власне, послуги кредит онлайн.

Що таке мікрофінансова організація?

Мікрофінансова організація (МФО) – різновид небанківських фінансових установ. Процедура оформлення позики в ній нічим не відрізняється від банківської, а кредитний договір, хоч і надається в електронній формі, має ту ж силу, що і на папері.

Яким законам підпорядовуються МФО в Україні?

Оскільки сфера мікрокредитування досить нова в нашій країні, то і законів під неї ще немає. Але це зовсім не означає, що діяльність небанківських фінансових організацій незаконна. МФО разом із іншими видами небанківського сегмента також підпорядковуються законодавчому полю країни, мають ліцензії (більшість із них) та контролюються регуляторами.

Forza24 – фінансова компанія, яка входить в ТОВ "ФК" Форза" і має всі дозволи на діяльність. Вона працює в сегменті "гроші до зарплати" (у світі цей сегмент називають pay day loan – дослівно "гроші на день") і в своїй роботі керується:

• загальними нормами цивільного законодавства;

• Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг";

• Законом України "Про електронну комерцію", "Про захист персональних даних" та іншими нормативно-правовими актами.

Як перевірити МФО?

Якщо ви маєте намір оформити швидкий кредит на банківську картку, зверніть увагу на наступні показники безпеки фінансової організації:

- у компанії обов'язково повинні бути правовстановлюючі документи і дозвіл на діяльність. В Україні робота небанківських фінансових організацій контролюється і регулюється Нацкомфінпослуг. Перевірте на сайті регулятора, чи є МФО в Державному реєстрі фінансових установ. Forza24 має всі необхідні ліцензії на діяльність і контролюється Нацкомфінпослуг.

- зайдіть на сайт обраної компанії. Почитайте про її власників. Переконайтеся, чи розміщена ліцензія та інші документи на сайті.

- почитайте відгуки в інтернеті. Однак не надто беріть до уваги негативні відгуки. Якщо люди активно обговорюють компанію, це хороший знак – значить, вона існує, а ви не ризикуєте потрапити на шахраїв. Варто хвилюватися, якщо негативу багато: можливо, у компанії є проблеми, як-то з обслуговуванням клієнтів, з процесом видачі кредитів або у неї занадто невигідні умови.

Назад